利用者:90-Günlük-Diyet-Listesi

出典: くみこみックス

İlk gün Protein Günü Nişasta Günü Karbonhidrat Günü (gerçekten de iple çekilecek bir gün Meyve Günü. 90 Günlük Diyet Listesi Bu döngü her beşinci gün baştan alınıp tekrarlanacak.

Her 29. günde ise sadece ve sadece Su ve Şekersiz Bitki Çayı var.

90 gün sürecek bu sistemde beslenme.

90 günün bitiminde, normal beslenmeye geçiliyor fakat bir 90 gün daha kahvaltıda meyve yenilmesine devam edilmesi öneriliyor.

Mayıs ayında değil kilo vermek normal kilomu korumak bile çok zor benim için. Anneler günü sevgilimin yaş günü derken yine hızla kilo aldım. Perşembe cuma günü sabah bir saat egzersiz yapıp akşam bir saat ağırlık çalıştım. Bu sırada toplamda 1200 kaloriyi geçmediğim halde cuma akşamı üzerimdeki şişkinliği atamadığımı farkedince yeni bir yol denemeye karar verdim. Dukan’ın internet sayfasına girip kilomu ve hedeflediğim kiloyu içeren bir anket doldurdum, sonuç olarak zaten normal kilomda olduğum sonucu çıktı. Önce sevinmekle birlikte vücut yağ oranımın hala yüzde 25 olduğunu hatırlayınca keyfim kaçtı. Hemen ipad e dukan diyetinin kitabını indirip okumaya başladım. Cumartesi sabah tartıldığımda 106 pound olduğumu görüp eeee yeter ama oyun mu oynuyoruz iki ileri bir geri! diye isyan ederek Dukan diyetine başladım.

Atak dönemini üç gün seçtim bugün tartıda 101 pound görmenin rahatlığını ve huzurunu yaşıyorum. İlk gün zordu çünkü Arel e önden bir yaşgünü partisi yaptık. Bir yandan herkesin iştahla yemesine dayanırkan bir yandan da eğer bugün de yersem iyice ucunu kaçıracağım diye kendimi teselli ettim. İkinci gün kolaydı, üçüncü gün çok halsizdim bütün gün oturup çizim yapmam gerektiği için dayanabildim. Önümüzdeki haftaya kadar bir gün protein bir gün sebze protein diyetine devam edeceğim, bakalım ne olacak. Bu hafta Arel’in yaş gününü kutlayacağız ertesi gün de okulunun düzenlediği aile pikniği var. Beni ancak diyet kurtarır yoksa yine dayanamayıp yiyeceğim. Son 3 pounddan Dukanla kurtulmayı planlıyorum. Sonra sağlıklı beslenme düzenime geri döneceğim.

Bu arada Dukan diyetinde beni en çok kaygılandıran çok et yemek zorunda kalmaktı ama öyle olmadı. Eti günde sadece bir porsyon yedim. Onun yerine iki yumurta, yağsız yoğurt, yağsız peynir ve yağsız laktozsuz süt içtim. Eti her gün yemekten hoşlanmıyorum bu nedenle bir süre et yerine tofu da yiyebilirim.


90 günlük bu diyet listesinde 4 temel günlük öğün bulunmaktadır. Bunları sırayla ve düzenli bir şekilde uyguladığınız takdirde ortaya inanılmaz bir sağlıklı kilo verme yolu cıkmaktadır. Bunlar su şekilde ayrılmıştır Protein Günü Nişasta Günü Karbonhidrat Günü Meyve Günü.

Bu döngü her beşinci gün baştan alınıp tekrarlanacak. Her 29. günde ise sadece ve sadece Su ve Şekersiz Bitki Çayı var. 90 gün sürecek bu sistemde beslenme. 90 günün bitiminde, normal beslenmeye geçiliyor fakat bir 90 gün daha kahvaltıda meyve yenilmesine devam edilmesi öneriliyor. Bu diyette 15 ve 20 kilo arasi kilo verildigi söyleniyor. KAHVALTILARDA hep meyve yenilecek. Bu metabolizmayi hizlandiriyor.diyet boyunca PROTEIN, NISASTA, KARBONHIDRAT ve MEYVE günleri bulunmaktadır. Bunlari sirayla uygulamak gerekiyor. Siralama kesinlikle degistirilmemeli.

1. Gün – PROTEIN GÜNÜ ÖGLEN Haslanmis yada izgarada 3 parca et yada balik (200 gr.), et yerine 3 kaynamis yada sahanda yumurta ve peynir yiyebilirsiniz arti bir dilim kepekli ekmek, arti istediginiz kadar yagsiz salata ÖGLEDEN SONRA 200 ml sehriyesiz, pirincsiz, bulgursuz corba süt, yogurt ve peynir sirf bu gün yenilebilir AKSAM öglen yediginizin aynisi fakat corbasiz, aksamda aynisini yemeniz cok önemli

2. Gün NISASTA GÜNÜ ÖGLEN istediginiz kadar sebze, ama haslanmis, cig yada izgarada. Mercimek, fasulye, patatesde serbest. Baharat, ketcap, salca serbest, bir dilim ekmek ve salata AKSAM öglen yediginizin aynisi fakat daha kücük porsiyon

3. Gün KARBONHIDRAT GÜNÜ ÖGLEN hamur isi, domatesli pizza, soslu (sebze sosu) yada salcali makarna, yada pasta/kek (miktari bir porsiyon pizza kadar) AKSAM 2 kücük yas pasta yada 2-3 tatli hamur isi, 3 top dondurma ve 50 gram cikolata (cikolata mecbur yenilecek)

4. Gün MEYVE GÜNÜ ÖGLEN ve AKSAM istediginiz kadar her cesit meyve

5. Gün bu 4 günü tekrar bastan uygulayin diyet boyunca ayda bir gün sirf su ve sekersiz caylar icilmeli, bu meyve gününden sonra olmali. Kahve ve cay sekersiz ve sütsüz olmak sartiyla istediginiz miktarda serbest. 90 günden sonra normal yiyebilirsiniz ama bir 90 gün daha sabahlari meyve yemeye devam edin. Bu sürec icerisinde 3 kilo daha verirseniz vücudunuz yani metabolizmaniz degisiklige ugramis demektir. iyi sonuc elde etmek icin plana göre beslenmeli, degisiklik yapilmamali. Günde en az 2 litre su icmeye özen gösterin. http://www.diyetlistesi.org/90-gunluk-diyet-listesi.html

表示